Alpine Elf Rally Trophy’nin ikinci sezonu

Alpine Elf Rally Trophy’nin ikinci sezonu, Rallye Rhône-Charbonnières’te Cyril Raymond ve yardımcı pilot Valentin Salmon’un galibiyetiyle başladı.

  • Yarışı rallinin en iyi sürücüleriyle karıştırırken, Chazel Technologie Course ekibi Grégory Fontalba ve Gentleman kategorisi galibi Fabrice Bect’in önünde kazandı.
  • Alp A110 Rallisi, Cédric Robert ve unvan sahibi Julien Saunier’in Fransa Şampiyonası’nın yıldızları tarafından sürülen birkaç dört tekerlekten çekişli Rally2 girişi pahasına üçüncülük için savaştığı sırada yine sıralamanın keskin ucundaydı.
  • Alpine ayrıca Manu Guigou’nun elinde VMRS Rhône-Charbonnières Rallye Rhône-Charbonnières’in ilk baskısını kazandı.

Alpine Elf Avrupa Kupası’nda olduğu gibi, Alpine Elf Rally Trophy de 2022 sezonuna tarihinin en büyük alanıyla başladı.

Charbonnières-les-Bains’teki tüm ekipler, şimdi iki tekerlekten çekişli FFSA Fransız Asfalt Ralli Şampiyonası’nda yarışan Julien Saunier’in yerini alma umuduyla başlangıçta sıraya girdiler.

İki kez Dünya RX2 şampiyonu olan Cyril Raymond, Grégory Fontalba ve Fabrice Bect’in önünde liderliğe yükseldi.

Lider bir sonraki aşamada en iyi zamanı belirlerken, en yakın rakibi açığı 11.3 saniyeye indirmek için cevap verdi.

SS4’ün nötralize edilmesinin ardından Cyril Raymond, Ternand – Saint-Just-d’Avray’da mükemmel bir koşu ile metali piyasaya sürdü ve rakibini Fabrice Bect’e karşı 39.1 saniyelik bir avantaja sahip olan 47.7 saniyeye düşürmek için beş zamanlı sektörde dördüncü en hızlı zamanını aldı.

Cumartesi günü, Cyril Raymond, günün ilk dört zamanlı sektörünü ve liderliğini bir dakikanın üzerine çıkarmak için üç yeni genel ilk on finişi kazanarak ivmesini sürdürdü.

Bu arada Fabrice Bect, SS11’de en hızlı zamanla Grégory Fontalba üzerindeki baskıyı sürdürdü.

1:29.3’lük bir liderlikle belirleyici döngüye giren Cyril Raymond, son beş etapta bir grand slam ve toplamda beş ilk on kez zorlamaya devam etti.

Fransız pilot daha sonra Grégory Fontalba’ya karşı 2:27.5’lik bir ilerlemeyle başarısını mühürledi ve Grégory Fontalba, Gentlemen kategorisi galibi Fabrice Bec’e karşı 28.1 saniyelik bir marj elde etti.

Geçen yıl Michelin Rallye Tour’daki zaferinin ardından davet alan Raphaël Marry, Romuald Lamboley ve Hugo Bonfils’in emekliliklerinin ardından Guy Bertrand’ı dördüncü sırada bitirdi.

Alpine ayrıca Cédric Robert ve Julien Saunier ile de mükemmel bir performans sergiledi. A110 Rallileri ile aralarında üç etap kazandılar.

Signatech tarafından tasarlanan otomobili tam olarak kullanarak, Fransız iki tekerlekten çekiş şampiyonasında zafer ve etkinlikte üçüncülük için verdikleri savaşta rotanın tuzaklarından kaçındılar.

Son olarak, Cédric Robert 22.1 saniye farkla üstünlüğü ele geçirirken, Cyril Raymond ve Grégory Fontalba, Alpine’in liderlik tablosunda en çok temsil edilen marka olarak varlığını sağlamlaştırdı ve finişte genel olarak ilk onda yer alan dört otomobille yer aldı.

Son olarak, Manu Guigou ve yardımcı pilot Virginie San Jose Lacombe, Alpine A110’larını modern bir düzenli ralli yarışması olan Rallye VMRS Rhône-Charbonnières’in ilk baskısında zafere taşıdı.

Alpine Elf Rally Trophy, 19-21 Mayıs tarihleri arasında Rallye Antibes Côte d’Azur’da sadece iki hafta içinde geri dönüyor.

Cyril Raymond: “Çok iyi kontrol etmeyi başardığımız harika bir ralliydi. Chazel Technologie Course ekibi tarafından yapılan çalışmalar, özellikle Cedric Robert ve Julien Saunier’inkine çok benzer zamanlar belirlediğimiz ikinci ayakta, karşılığını verdi.

Yardımcı pilotum Valentin’e teşekkür etmek istiyorum. 2022 birlikte ilk yılımız, ama bana nasıl rehberlik edeceğini ve bana nasıl güven vereceğini biliyordu.

Hızımızı bulduk ve yıl boyunca daha fazla galibiyet alacağımızı düşünüyorum. Alpine A110 Rallisi inanılmaz bir otomobil.

Arazi kaygan veya ıslak olduğunda bile canlı ancak kullanımı kolaydır. Bunu sürmek bir patlama ve Centre Alpine Fréjus da dahil olmak üzere tüm ortaklarıma destekleri için teşekkür etmek istiyorum.”

Fabrice Bect: “Podyum sonucum ve Gentlemen kategorisindeki zaferimden heyecan duyuyorum.

İlk ayak karmaşıktı çünkü en uygun kurulumu seçmedik, ancak Grégory’ye yetişmek için Cumartesi günü bunu düzeltmeyi başardık.

Ne yazık ki, fark çok büyüktü, ama daha da önemlisi, Alpine A110 Rallisi’nde çok eğlendik. En önemlisi de bu!”

Sınıflandırma

1. Cyril Raymond-Valentin Somon 1h56:56.8s
2. Grégory Fontalba-Stéphan Hermet +2:27.5s
3. Fabrice Bect-Arnaud Michal +2:55.6s
4. Raphaël Marry-Alexis Magand +7:52.8s
5. Guy Bertrand-Louise Jacquot +12:30.2s

Dnf. Romuald Lamboley-Aurélien Benzal
Dnf. Hugo Bonfils-Olivier Brouze

Genel sınıflandırma

1. Cyril Raymond 20 puan
2. Grégory Fontalba 15 sayı
3. Fabrice Bect 12 puan
4. Raphaël 10 puanla evlenir
5. Guy Bertrand 8 puan

Dnf. Romuald Lamboley & Hugo Bonfils 0 puan

Brezilya GP sonrası takımdan açıklama

Yas Marina Pisti Hakkında Bilinmesi Gereken Beş Şey

Sayılarla Yas Marina

Dakar Rallisi 2023 Hakkında Bilmen Gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir